ZNAM KATOWICE – POZNAJEMY NASZE MIASTO
install Joomla to Inmotion

ZNAM KATOWICE – POZNAJEMY NASZE MIASTO

W ramach realizacji innowacji „Znam Katowice” uczniowie klasy 2a  poznali kolejne ciekawe miejsca w naszym mieście, ich historię i „ojców – założycieli” naszego miasta. Zobaczyli „od środka” największą Książnicę na Śląsku – Bibliotekę Śląską.  Oddali hołd „ojcom – założycielom” Katowic przy pomniku na placu Richarda Holtzego. Odwiedzili groby zasłużonych ludzi dla Śląska: Wojciecha Korfantego, Józefa Rymera, Jerzego Ziętka.  Podziwiali przepiękne nagrobki na nekropolii ewangelickiej przy ul. Francuskiej. Dowiedzieli się kim był i co zrobił dla Śląska i Katowic Andrzej Mielęcki, a w kościele Najświętszej Marii Panny zobaczyli przepiękne witraże cnót chrześcijańskich i grzechów głównych. To była bardzo pouczająca wycieczka. Przed nami kolejne.  

Adres:

Szkoła Podstawowa nr 35
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Adeli Korczyńskiej
ul. Zielonogórska 23
40-710 Katowice
tel. 32 252-62-92,   e-mail: sp35@interia.eu
Znajdź nas MAPA

Ważne linki

 

 Prosto do naszej strony poprzez QRcode:
 

© 2022 SP 35.