POZNAWANIE LASU POPRZEZ ZMYSŁY
install Joomla to Inmotion

POZNAWANIE LASU POPRZEZ ZMYSŁY

„Poznawanie lasu poprzez zmysły” – taki był temat zajęć, który realizowali uczniowie z klasy 1a i 2a w lesie na Zadolu. Zajęcia realizowane były w ramach projektu „Przyrodnicze Katowice”.  Uczniowie wsłuchiwali się w głosy lasu, nasłuchiwali skąd dochodzi głos, próbowali rozpoznawać dochodzące głosy. Za pomocą wzroku dobierali kolory lasu. Dowiedzieli się, ile odcieni zieleni jest w lesie. Dotykając, wąchając poznawali faunę i florę. Klasie 2a towarzyszył  Flat Gorge z Hiszpanii – papierowy bohater książki „Flat Stanley”.
Były to wspaniałe  lekcje przyrody poza szkolną ławą.

 

Adres:

Szkoła Podstawowa nr 35
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Adeli Korczyńskiej
ul. Zielonogórska 23
40-710 Katowice
tel. 32 252-62-92,   e-mail: sp35@interia.eu
Znajdź nas MAPA

Ważne linki

 

 Prosto do naszej strony poprzez QRcode:
 

© 2022 SP 35.