ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Trudno sobie wyobrazić świat dzieci bez Pluszowego Misia. Jest on towarzyszem dzieci w beztroskiej zabawie oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Misie pojawiły się dzisiaj na ławkach szkolnych wielu dzieci. Nieważne czy świętowanie polega na ciepłym przytuleniu ukochanego pluszaka, czy na wielkim misiowym przyjęciu. STO LAT MISIU!

W dniu 24 listopada obchodziliśmy w szkole na lekcjach języka angielskiego amerykańskie Święto Dziękczynienia - Thanksgiving. Uczniowie poznali historię tego święta, obejrzeli krotki film na temat pierwszych Pielgrzymów do Nowego Świata w 1620 roku oraz zastanowili się nad tym, za co mogą być wdzięczni losowi, nie tylko z okazji Święta Dziękczynienia, ale każdego dnia. Uczennica klasy 6a Diana Komar wykonała piękną gazetkę tematyczną w sali językowej nr 41, a uczniowie ozdobili swoje indyki - symbol Święta Dziękczynienia.

PoznajMY ŚLĄSKIE 1922-1939

Nauczycielka naszej szkoły - Kornelia Magiera została laureatką konkursu „PoznajMY ŚLĄSKIE 1922-1939” realizowanego w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Jest  to projekt edukacyjny, który poprzez aktywizację nauczycieli, uczniów i środowiska lokalnego przyczyni się do przybliżenia procesu zrastania się części Górnego Śląska z Polską. Opracowane materiały będą stale dostępne dla wszystkich odbiorców na Platformie Edukacji Regionalnej Eduś.

MULTITEST 2022 - WYNIKI

W naszej szkole jak co roku spora liczba uczniów przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego MULTITEST 2022. Poniżej prezentujemy wyniki tych uczniów, którzy otrzymali dyplom laureata lub wyróżnienie. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w zmaganiach konkursowych i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

NAJLEPSZE WYNIKI W NASZEJ SZKOLE

WIZYTA W WARSZAWIE

Dwa listopadowe dni w stolicy przyniosły wiele pozytywnych wrażeń. Warszawskie ulice przywitały nas w tym roku trochę listopadowo a odrobinę już grudniowo wręcz świątecznie. Naprzeciw majestatycznego króla Zygmunta spoglądającego na miasto ze swojej kolumny, dumnie prezentuje się okazała czerwono-złota choinka. Od zdjęcia na jej tle rozpoczęliśmy swoją dwudniową przygodę ze stolicą.

Czytaj więcej...

Dziewczęta klas 8-ch brały udział w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego "Mistrzynie w szkołach" poprowadzonej przez medalistki igrzysk olimpijskich; Otylię Jędrzejczak, Justynę Święty-Ersetic, Agnieszkę Kobus-Zawojską, Natalie Czerwonka. Dziewczęta najpierw ćwiczyły z medalistkami oraz trenerką Katrin Kargbo, a następnie brały udział w warsztatach zachęcających do większej aktywności fizycznej.

Bierzemy udział w programie "Laboratoria Przyszłości".
Dzięki funduszom z programu Laboratoria Przyszłości uczniowie mogą
uczyć się języka wykorzystując nowe technologie.
Tak wygląda lekcja w nowej pracowni audio-video wyposażonej
w ramach projektu:

Znajdź nas MAPA

Prosto do naszej strony poprzez QRcode:

© 2022 SP 35.