Oto najlepsze wyniki naszych uczniów uzyskane w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE "KANGUR MATEMATYCZNY 2022":

Kategoria Imię i nazwisko Dyplom
ŻACZEK Tomasz Werner WYRÓŻNIENIE
Krzysztof WYRÓŻNIENIE
Jakub Gawroński WYRÓŻNIENIE
MALUCH Michał Faryan WYRÓŻNIENIE
Mateusz Sitkowski WYRÓŻNIENIE
Dominika Watras WYRÓŻNIENIE
Paulina Kępa WYRÓŻNIENIE
Nina Iskra WYRÓŻNIENIE
Dominik Kwiatkowski WYRÓŻNIENIE
BENIAMIN Julia Skowrońska WYRÓŻNIENIE
KADET Oskar Adamczyk BARDZO DOBRY – 1 miejsce w Katowicach
Wojciech Dorf WYRÓŻNIENIE
Jakub Pląder WYRÓŻNIENIE

POZNAWANIE LASU POPRZEZ ZMYSŁY

„Poznawanie lasu poprzez zmysły” – taki był temat zajęć, który realizowali uczniowie z klasy 1a i 2a w lesie na Zadolu. Zajęcia realizowane były w ramach projektu „Przyrodnicze Katowice”.  Uczniowie wsłuchiwali się w głosy lasu, nasłuchiwali skąd dochodzi głos, próbowali rozpoznawać dochodzące głosy. Za pomocą wzroku dobierali kolory lasu. Dowiedzieli się, ile odcieni zieleni jest w lesie. Dotykając, wąchając poznawali faunę i florę. Klasie 2a towarzyszył  Flat Gorge z Hiszpanii – papierowy bohater książki „Flat Stanley”.
Były to wspaniałe  lekcje przyrody poza szkolną ławą.

AMERICAN CORNER 2021/22 - kolejna wizyta
Klasa dwujęzyczna ponownie odwiedziła American Corner, tematem zajęć była edukacja w Stanach Zjednoczonych. Uczniowie poznali ciekawe programy międzynarodowe, dzięki którym mogą zamieszkać oraz uczyć się w USA. To były praktyczne, motywujące do nauki języka angielskiego oraz bardzo inspirujące zajęcia.

ZNAM KATOWICE – POZNAJEMY NASZE MIASTO

W ramach realizacji innowacji „Znam Katowice” uczniowie klasy 2a  poznali kolejne ciekawe miejsca w naszym mieście, ich historię i „ojców – założycieli” naszego miasta. Zobaczyli „od środka” największą Książnicę na Śląsku – Bibliotekę Śląską.  Oddali hołd „ojcom – założycielom” Katowic przy pomniku na placu Richarda Holtzego. Odwiedzili groby zasłużonych ludzi dla Śląska: Wojciecha Korfantego, Józefa Rymera, Jerzego Ziętka.  Podziwiali przepiękne nagrobki na nekropolii ewangelickiej przy ul. Francuskiej. Dowiedzieli się kim był i co zrobił dla Śląska i Katowic Andrzej Mielęcki, a w kościele Najświętszej Marii Panny zobaczyli przepiękne witraże cnót chrześcijańskich i grzechów głównych. To była bardzo pouczająca wycieczka. Przed nami kolejne.

KONKURS ORATOR 2022 - WYNIKI

Oto wyniki konkursu oratorskiego w j. angielskim przeprowadzonego 6 kwietnia br. z udziałem 24 uczniów reprezentujących 9 szkół:

Klasy 5-6:
I miejsce - Ada Bogusławska, Szkoła Podstawowa nr 36 im. K.K. Baczyńskiego
II miejsce - Franciszek Karasek, Prywatna Szkoła Podstawowa ŻOREK
III miejsce - Oliwia Banasik, Prywatna Szkoła Podstawowa ŻOREK
wyróżnienie - Rissa Foltyn de Oliveira, Prywatna Szkoła Podstawowa ŻOREK

Klasy 7-8
I miejsce ex aequo - Kinga Ulrych oraz Jagoda Gronowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 13
II miejsce ex aequo - Weronika Mazurkiewicz, ZSiP nr 1 oraz Karol Gałecki, Szkoła Podstawowa nr 36 im. K.K. Baczyńskiego
III miejsce - Magdalena Bernasik, Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 13
wyróżnienie - Zuzanna Surma, Szkoła Podstawowa nr 35 oraz Amelia Grymel Prywatna Szkoła Podstawowa ŻOREK

Gratulujemy najlepszym, a wszystkim dziękujemy za udział i zaangażowanie

WYCIECZKA DO CHLEBOWEJ CHATY

Klasa 1b i klasa 1a wybrały się w podróż po dawnej polskiej wsi, gdzie poznały elementy życia dziadków. Miały okazję zobaczyć jak oddziela się śmietanę od mleka. Własnoręcznie ubijały masło i formowały podpłomyki, które później degustowały. Zapoznały się również z maszynami dawniej wykorzystywanymi przy uprawie i obróbce ziarna.

TURNIEJ KOSZYKÓWKI

Dziewczęta rocznik 2009 przepiękną grą, pełną emocji, zasad fair-play, współpracy w drużynie reprezentowały Naszą Szkołę w turnieju koszykówki.
To nie wynik świadczy o dobrym meczu.! Brawo Dziewczyny!!! Jestem z Was dumna! 🏀💪😀

LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego znalazł się uczeń klasy 7 dwujęzycznej Oskar Adamczyk.
Z sukcesu Oskara cieszy się nie tylko on ale również cała szkoła.

Gratulujemy !!!

PRACOWNIA JĘZYKOWA

W ostatnich dniach nasza szkoła wzbogaciła się o profesjonalną pracownię audio-video. Nauka języka obcego w pracowni koncentruje uwagę uczniów, zmusza ich do skupienia i efektywnej realizacji praktycznych ćwiczeń. Umożliwia swobodny, głośny trening wymowy przez dialogi i indywidualne rozmowy z nauczycielem. Pozwala też na przełamywanie naturalnego oporu do rozmów w obcym języku. Mamy nadzieję, że zajęcia językowe w pracowni sprawią uczniom wiele przyjemności.

Znajdź nas MAPA

Prosto do naszej strony poprzez QRcode:

© 2022 SP 35.